تبلیغات
جنگ نرم - آمریكا عامل ایجاد آشفتگی در خاورمیانه است
منوی اصلی
نویسندگان
دوستان
آرشیو وبلاگ
منوی اضافه
  • متن
آمار و اطلاعات
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

رئیس شورای خوانندگان هفته‌نامه "امریكن‌فری‌پرس " با اشاره به آنكه رژیم صهیونیستی به واسطه حمایت آمریكا شكل گرفت و ادامه حیات داد، تاكید می‌كند كه این رژیم عامل آشفتگی و هرج‌ و مرج‌های خاورمیانه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، "وینس رایان "، رئیس‌ شورای خوانندگان هفته‌نامه "امریكن‌فری‌پرس " در مقاله‌ای برای این نشریه می‌نویسد: در تاریخ آمریكا زمانی بود كه اعتماد به نفس جزء مهمی از اجزای "شیوه زندگی آمریكایی " محسوب می‌شد. بطوریكه مردم ترجیح می‌دادند تا به تنهایی و یا با حداقل كمك‌های بیرونی حرفه‌ای را دنبال كرده، خانواده‌ای را پرورش داده و یا بطور سودمندی به استخدام یك شركت اقتصادی خصوصی بزرگ یا كوچك درآیند. در حقیقت الگوی آن‌ها پدران بنیانگذار آمریكا بوده‌اند.
این نویسنده آمریكایی با بیان این مطلب كه حتی آموزش و تحصیلات هم در آمریكای امروز بسیار پرهزینه‌تر از گذشته گشته و تبدیل به یك بار مالی شده، می‌نویسد: در گذشته حتی با وجود نبود مدارس دولتی مردم به تحصیل می‌پرداختند. و در قرن 19 بود كه مدارس دولتی توسعه یافت و جوانان موارد ابتدایی را از معلمانی سخت‌گیر آموختند و یا اینكه با ترك مدرسه و با اعتماد به نفسی كه داشتند به دنبال سرنوشت خود و كار كردن می‌رفتند.
رایان با بیان این مطلب كه در واقع آنچه كه مردم آمریكا بدست می‌آوردند به آسانی حاصل نمی‌شد، می‌نویسد: آمریكایی‌ها با جنگ علیه حكومت ستمگرانه بریتانیا در "جنگ انقلاب " سال 1812، آزادی خود را بدست آوردند. خونین‌ترین جنگی كه به "جنگ داخلی " نیز مشهور بوده و رهبری مدافعان را نیز "آبراهام لینكولن " بر عهده داشته است.
رئیس شورای خوانندگان امریكن‌فری‌پرس با بیان این مطلب كه در جنگ داخلی آمریكا نیز اعتماد به نفس در تمامی آمریكا و در بین تمامی 700 هزار آمریكایی كه كشته شدند،‌ وجود داشت، می‌افزاید: اگرچه این اعتماد به نفس در دوران بازسازی نیز وجود داشت اما جنگ‌ها همچنان ادامه داشتند. جنگ آمریكا و اسپانیا، جزایر فیلیپین را نصیب آمریكا كرد و در جنگ ‌جهانی اول هم "وودرو ویلسون " (
Woodrow Wildon) آمریكا را هدایت كرد تا بریتانیا را از توسعه‌طلبی آلمان نجات داده و به دنیا نشان دهد كه چطور با وجود تلفات سنگین، می‌توان پیروز شد.
این گزارش می‌افزاید: ایالت متحده به وضع عادی برگشت. اما ركود عظیم سال 1929 كه با فروپاشی بازار سهام همراه بود، شروع به قربانی گرفتن از روح اعتماد به نفس آمریكایی‌ها كرد. در سال 1932 نیز " فرانكلین روزولت " با پایان دادن به اتكای آمریكایی‌ها به خود،‌ دولت آمریكا را متولد كرد.
سپس امنیت اجتماعی با هدف حفاظت از سالخوردگان در برابر فقر و افسردگی سال‌های پیری آن‌ها، طراحی شد تا امروزه به یك كار بی‌رازش و بی‌اهمیت تبدیل شود.
روزولت همچنین پس از حمله غافلگیرانه به "پیرل هاربر " در 7 دسامبر سال 1941، مردم آمریكا را وارد یك جنگ جهانی دیگر كرد. در واقع این حادثه، بهانه‌ای به دولت آمریكا داد تا برای نجات بریتانیا،‌ در دنیا هیاهو به پا كند.
رایان با بیان این مطلب كه جنگ جهانی دوم موجب اشغال آلمان شد، می‌افزاید: ایجاد اسرائیل صهیونیستی، و به رسمیت شناختن آن توسط رئیس‌جمهور ترومن در سال 1948 موجب بروز آشفتگی‌ها و درگیری‌هایی در خاورمیانه شد و این در حالی بود كه آمریكا نیز در آنجا حضور داشت.
رئیس شورای خوانندگان امریكن‌فری‌پرس تاكید می‌كند: این آمریكا بود كه اسرائیل را تاسیس كرد و هم‌اكنون از آن دفاع می‌كند كه موجب بروز تمام ترس‌ها و هرج و مرج‌های خاورمیانه شده است. بطوریكه اسرائیل هر اسلحه آمریكایی را كه تصور كنید در اختیار دارد. اما با این وجود دنیا ایران را "شرور " واقعی معرفی می‌كند زیرا لابی صهیونیستی آمریكا این چنین می‌خواهد.
رایان با اشاره به مشكلات داخلی آمریكا ادامه می‌دهد: اعتماد به نفس دیرینه ما در اقتصاد جهانی ناپدید شده است. پایه‌های صنایع و كشاورزی ما نابود شده‌اند و ما تبدیل به پلیس جهان شده‌ایم. برای مثال ما برای حفظ دولت فاسد افغانستان كه مشاركت عمیقی در بازار هروئین دنیا دارد، می‌جنگیم.
در درون آمریكا نیز هنوز خاطره حملات 11 سپتامبر در ذهن ما تازه باقی مانده است. دیگر حق حاكمیت آمریكایی وجود ندارد. زیرا كشوری كه نتواند از مرزهای خود حفاظت كند، فاقد قلمرو و حق حاكمیت است.
این گزارش می‌افزاید: مصیبت و بدبختی كه آنرا تجارت آزاد می‌خوانند، موجب شده تا سیلی از كالاهی قلابی خارجی به ویژه از چین وارد كشور ما شود و این در حالی است كه ما عمیقا زیر بار بدهی هستیم.
از سوی دیگر لایحه وحشتناك و چند تریلیون دلاری بهداشت هم فایده‌ای جز قانونی كردن فسادهای گسترده مالی ندارد.
رایان ادامه می‌دهد: طی سال‌های ریاست‌جمهوری ریگان بود كه آمریكا تبدیل به یك كشور بدهكار شد و هر سال هم حجم این بدهی‌ها افزایش یافت. در واقع سیستم پولی ما بر اساس بدهی ساخته شده است. سودها می‌باید به بانك‌های خصوصی پرداخت شود كه اقتصاد را تحت كنترل خود داشته و از امتیاز پولی كه از سال 1913 در اختیار دارند، لذت می‌برند. زیرا در این سال كنگره اختیار قانونی خود در تنظیم امور پولی را به بانك‌های خصوصی واگذار كرد.
رئیس‌ شواری خوانندگان آمریكا در انتهای گزارش خود به آمریكایی‌ها توصیه می‌كند كه در انتخابات مجلس نمایندگان و سنای آمریكا كه سال 2010 برگزار می‌شود، نهایت دقت را به خرج داده و انتخابی هوشمندانه داشته باشند.

 


پشتیبانی